Fotografia ślubna i zaręczynowa · Cyk Cyk Studio

Portfolio


„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem” – a ja lubię ludzi i widzę świat w jasnych, pozytywnych barwach. Wzruszam się na ślubach, chętnie słucham opowieści Waszych mam i babć z Waszego dzieciństwa i tańczę, robiąc zdjęcia na weselach. Takie też są moje zdjęcia – pokazują ludzi szczęśliwych, piękne detale, są jasne i radosne. Sesje są naturalne, na luzie i z uśmiechem – porozmawiamy o Was, pośmiejemy się i oderwiemy na chwilę od codziennych zmartwień.

Historie o miłości

Spotkajmy się na kawie i porozmawiajmy!

Jeśli zdecydujecie się powierzyć właśnie mi sfotografowanie Waszego ślubu – na pewno zrobię wszystko, co w mojej mocy, byście byli zadowoleni. Zdjęcia będą na czas, dostaniecie ode mnie gotowe albumy i postaram się spełnić też te nietypowe marzenia. W tym dniu jestem dla Was! To Wy decydujecie, jak długo mam z Wami być i ile chcecie pokazać na zdjęciach Waszym gościom i światu.
Czy masz zgodę na fotografowanie w miejscach sakralnych wydane przez Kurię?

Tak, to podstawowy dokument dla fotografa ślubnego. Wielu księży wymaga ich od fotografów i kamerzystów pracujących podczas ślubów.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować termin?

Jak najwcześniej po wyznaczeniu daty ślubu i zarezerwowaniu terminu w sali. Zwłaszcza, jeśli planujecie ślub w popularnych miesiącach letnich warto pomyśleć o tym, jak najszybciej, żeby Wasz termin nie był już zajęty.

Jednak nie wcześniej niż w roku poprzedzającym Wasz ślub – zapisy na 2020 rok zaczynam dopiero na początku 2019 roku.

Czy dojeżdżasz poza województwo pomorskie?

Oczywiście! Pracuję na terenie całej Polski – a w razie potrzeby również poza granicami, ale wówczas indywidualnie ustalam koszt dojazdu i noclegu.

Jak wygląda kwestia Twojego dojazdu?

 

Jeżdżę swoim autem, więc nie musicie się martwić o to, w jaki sposób dostanę się do Waszego domu, kościoła lub sali weselnej.

Jak długo będzie trzeba czekać na zdjęcia?

Gotowe zdjęcia w formie galerii internetowej dostaniecie maksymalnie po dwóch tygodniach od daty ślubu lub sesji plenerowej. Materiał w postaci plików cyfrowych oraz albumu będzie do odbioru trochę później – zazwyczaj do miesiąca od akceptacji projektu.

Zawsze jednak staram się oddać fotografie jak najszybciej, bo wiem, z jaką niecierpliwością na nie czekacie.

Co znajduje się na pendrive?

Zawsze oddaję zdjęcia w trzech formatach: w pełnej rozdzielczości, z której bez problemu można wykonać większe wydruki (np. 30×40
cm), w formacie przystosowanym do wykonywania odbitek w formacie 13×18 cm oraz w rozdzielczości specjalnie do Internetu (przesyłania pocztą elektroniczną lub udostępniania w mediach społecznościowych). Na fotografiach, które ode mnie otrzymacie nie ma żadnych znaków wodnych, logo ani napisów.

Czy wykonujesz zdjęcia czarno-białe?

Zazwyczaj część (około 10-15%) zdjęć oddaję w wersji czarno-białej – ale dostaniecie je również w kolorze. Wybieram w tym celu fotografie, które będą pięknie wyglądały właśnie w takiej obróbce. Jeśli zależy Wam wyjątkowo na dodatkowych zdjęciach czarno-białych, dajcie mi znać, gdy otrzymacie ode mnie internetową galerię.

Kto wybiera zdjęcia do obróbki i do albumu?

Wybierając mnie na swojego fotografa, daję Wam gwarancję, że zajmę się wszystkim, co dotyczy fotografii z Waszego dnia ślubu. Już podczas fotografowania wydarzeń tego dnia, myślę o tym, jakie kadry umieścić w Waszym albumie. Zapytam jednak o Wasze ulubione zdjęcia przed projektowaniem albumów.

Kiedy możemy się umówić na sesję ślubną lub zaręczynową?

W każdym dniu tygodnia, który mam wolny od innych zdjęć. Godzina sesji zależna jest od pory roku i klimatu sesji, na jaki macie ochotę – możemy umówić się wcześnie rano, na wschód słońca lub późnym popołudniem, gdy słońce zaczyna już powoli zachodzić. Możemy również umówić się na zdjęcia wieczorne, tuż po zachodzie słońca. Dajcie znać, jaka sesja Wam się marzy, a ja doradzę najlepszą porę na wspólne zdjęcia.

Jak przebiega rezerwacja terminu?

Jeśli podejmiecie decyzję o współpracy ze mną, będzie mi niezmiernie miło, że będę mogła towarzyszyć Wam w tym ważnym dniu. W tym momencie umówimy się na podpisanie umowy i wpłatę zadatku w wysokości 30% ustalonej ceny – to daje Wam gwarancję rezerwacji terminu. Drugą ratę opłacicie do dnia ślubu. Wszelkie potrzebne dane do przelewu będą w umowie.

Tuż przed ślubem skontaktuję się z Wami, by ustalić plan dnia – umówimy się na dokładne godziny w przypadku przygotowań, opowiecie mi, jakie atrakcje planuje dla Was wodzirej na weselu oraz przekażecie mi, na czyich zdjęciach zależy Wam szczególnie. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek wątpliwości – chętnie Wam doradzę!

Skąd weźmiemy pomysł na plener?

Podczas rozmowy wypytuję Was o to, gdzie się poznaliście, jakie są Wasze ulubione miejsca, jak lubicie spędzać czas. Na tej podstawie chętnie doradzę Wam miejsce na plener. Jeśli macie swoje ulubione – wybierzcie właśnie je. Najlepiej, by było to miejsce, w którym się dobrze czujecie!

Czy pracujesz z drugim fotografem?

Zazwyczaj nie ma takiej potrzeby – przy weselach średniej wielkości doskonale radzę sobie sama. Ale jeśli zależy Wam na bardziej zróżnicowanych ujęciach i ich większej ilości lub planujecie zabawę weselną na bardzo dużą liczbę gości – wtedy lepiej, by pomagał mi drugi fotograf, z którym współpracuję.


Historie rodzinne